Kyosun Bio Matcha Tea Premium 30g

Ochutnajte prémiovú kvalitu Bio Matcha Tea. Balenie obsahuje 20 kusov 1,5 g sáčkov vďaka ktorým vydrží Matcha Tea neustále čerstvý a jednotlivé porcie netreba odmeriavať.

  • (>5 ks) Skladom
Kategória: Matcha Tea
 

Ochutnajte prémiovú kvalitu Bio Matcha Tea. Balenie obsahuje 20 kusov 1,5 g sáčkov vďaka ktorým vydrží Matcha Tea neustále čerstvý a jednotlivé porcie netreba odmeriavať. Veľmi šikovné a praktické.

Prečo piť Matcha Tea?
Bio Matcha Tea Premium je vysoko kvalitný japonský čaj matcha. Ručne zbierané čajové lístky sa namelú na jemný prášok, takže pitím čaju v podstate konzumujeme celý list zeleného čaju. To nám umožňuje maximálne využiť všetky jeho zdraviu prospešné látky, medzi ktoré patria veľké percento antioxidantov, aminokyselín a asi 10x viac nutričných hodnôt, než má bežný zelený čaj. V matcha sa vyskytuje látka teofylín, čajová obdoba kofeínu, ktorá sa uvoľňuje postupne 3-6 hodín a predstavuje pre telo priaznivejšie alternatívu než napr. káva. Teofylín tiež pomáha pri koncentrácii a zároveň znižuje fyzický a psychický stres. Matcha obsahuje tiež L-theanín, látku, ktorá navodzuje pocity šťastia. Jedným z mnohých ďalších benefitov matcha je jeho schopnosť zrýchliť metabolizmus až o 40%.

Aký je rozdiel medzi Bio Matcha Tea Harmony a Bio Matcha Tea Premium?
Bio Matcha Tea Harmony je produkt rady All Day. Obsahuje všetky vyššie spomenuté benefity, môžete si ho vychutnať kedykoľvek a použiť ho aj ako prísadu do potravín. Bio Matcha Tea Premium je produkt jemnejší chuti, vďaka ktorej nie je vhodný ako ingrediencie do potravín. Bio Matcha Tea Premium je ešte zelenšia, s ešte väčším obsahom aminokyselín, a ešte vyšším podielom kofeínu ako bio Matcha Tea Harmony. Čajové listy pre výrobu Bio Matcha Tea Premium sú starostlivo vyberané tak, aby bola zaistená prémiová kvalita tohto produktu, čomu zodpovedá aj cena.

Aké certifikácia má Bio Matcha Tea Premium?
Bio Matcha Tea Premium je certifikovaný známkou Bio. Túto známku Matcha Tea úspešne obhajuje od roku 2012, kedy tejto spoločnosti bola udelená ako prvá v SR pre čaj matcha. Medzi certifikáty spoločnosti Matcha Tea patrí aj Certifikát o zdravotnej neškodnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Rovnako vysoké nároky kladie Matcha Tea aj na svoje japonské dodávateľov, ktorí disponujú aj takými certifikáty, ako sú napríklad: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalšie.

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný?
Každá jednotlivá šarža Bio Matcha Tea Premium, ktorá prekročí hranice SR, je testovaná okrem iného na prítomnosť plesní, pesticídov, baktérií E.coli. Tieto testy sú dostupné širokej verejnosti, ale ak majú zákazníci záujem, možno im tieto testy poslať aj na e-mail. Stačí do e-mailu napísať číslo šarže, ktoré je uvedené na spodnej strane škatuľky Bio Matcha Tea Premium. Toto pravidelné testovanie je zárukou kvality tohto produktu. V prípade, že sa rozhodnete pre inú značku matcha, vyžadujte po predajcoch aktuálne testy, ktoré sú v súlade s aktuálnou šaržou ponúkaného čaju. Na slovenskom trhu je možné stretnúť sa s lacnými náhradami matcha, ktoré pochádzajú väčšinou z Číny. Tieto náhradky nedosahujú kvalít pravého japonského čaju ako zložením, tak farbou a chuťou.

Kde sa Bio Matcha Tea Premium pestuje?
Domovom čajovníka pre výrobu Bio Matcha Tea Premium je oblasť Nishio, kde sa čaj zbiera výhradne ručne.

Aká je odporúčaná denná dávka?
Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne.

Ako sa Bio Matcha Tea Premium pripravuje?
Takto vysoko kvalitné matcha je vhodný pre japonský tradičné čajový obrad, ale hodí sa aj pre moderné prípravu v šejkri, poprípade uzatvárateľné fľaši. Do nádoby vysypte obsah 1,5g vrecka a riadne pretrepte v studenej alebo v teplej vode do 65 ° C. Šejkre Matcha Tea sú certifikované pre styk s potravinami a neobsahujú žiadne nežiaduce látky, ako sú napríklad BPA.

Ak preferujete tradičný spôsob, nasypte do čajové misky čawanu bambusovou lyžičkou časáku porciu čaju, zalejte vodou maximálne o teplote 65 ° C a premiešajte bambusovou metličkou Casena. Pre usuča, jemnejší variant čaju, použite 2 lyžičky časáku alebo jednu čajovú lyžičku čaju, zalejte 70 ml vody a energicky miešajte v tvare písmena M. Pre Koiči, intenzívnejší nápoj, použite 3-4 lyžičky časáku alebo 2 čajové lyžičky, 40 ml vody a miešajte miernym krúživým pohybom.

Koľko 1,5g sáčkov balenie obsahuje?
Bio Matcha Tea Premium obsahuje 20 kusov 1,5g vrecúšok s čajom matcha.

Ako Matcha Tea skladovať?
Skladovanie čaju už za vás vyriešili vysoko kvalitné vrecká, ktorých obal chráni matcha pred vzduchom a svetlom, teda najväčším spúšťačom jeho degradácie. Matcha je tak veľmi nenáročný na skladovanie a kvalitný obal zaručuje čerstvosť. Ak zvažujete nákup 100 a viac gramového balenia pre osobnú spotrebu, počítajte s tým, že čaj v balení, v ktorom nie je ochranná atmosféra. rýchlo stráca na kvalite. Kvalita aróma, farby aj chuti klesá v poriadku dní a takéto balenie sa preto nemusí vyplatiť.

Aká je trvanlivosť produktu?
Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov.

Obsahuje Bio Matcha Tea Premium nejaké alergény? Sú nejaké riziká spojené s konzumáciou čaju?
U tohto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť.

Kde sa produkt vyrába?
Pôvod Bio Matcha Tea je v Japonsku, balenie do jednotlivých vrecúšok prebieha vo spoločnosť Kyosun s.r.o.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Pridať hodnotenie
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
BK Avatar autora | 17.2.2022
????
5
BK Avatar autora | 16.9.2021
*****
5
BK Avatar autora | 12.7.2021
????