4 + 1 zadarmo Altevita Collagen Peptides Hair Nail Skin 300g

Výživový doplnok Collagen peptides od Altevita je zložený z minerálov a vitamínom, ktoré sú prospešné pre celkové zdravie človeka. Bohatý obsah aktívnych látok ako je zinok, vitamín C, biotín a selénium napomáhajú k zdravému rastu nechtov a vlasov. Ďalej k ich rýchlejšej obnove a regenerácií.

 • (>5 ks) Skladom
Kategória: Výživové doplnky
 

Bioaktívny kolagén ako doplnok stravy obsahuje bioaktívne kolagéne peptidy, ktoré sú súčasťou proteínov. Tieto peptidy sú nevyhnutné pri rôznych biologických procesoch spojených so zdravým stravovaním.

Collagen peptides je nielenže vhodný na výživu vlasov a nechtov, ale aj na kĺbovú výživu a výživu kostí. Taktiež sa stará o zdravie vašej pokožky, kvôli rôznym aminokyselinám. Ide napríklad o Kyselina hyaluronová, ktorá dodáva pleti prospešné látky.

Veľkou výhodou Bioaktívneho kolagénu sa stáva jeho zloženie, vrátane jednoduchého dávkovania s príjemnou jahodovou príchuťou. Okrem toho si môžete užiť prírodnú arómu jahody. BEAUTY VITAMIN PREMIX s kolagénom môžete pridať do rôznych redších pokrmov či nápojov. Rýchle, ľahké a šetrné.

 

 

Zloženie:

Obsah aktívnych látok/na 1 porciu/ 10 gramov

 • ORAFTI Inulín z čakanky
 • (Oligofructose Cichorium intybus koreň) 35%= 3.500 mg
 • VERISOL Bioactive Collagen Peptides 25 %= 500 mg
 • Kolagén hydrolizovaný hovädzí izolát 23%= 2.300 mg
 • Dračie ovocie/ Pytahaya prášok 6%= 600 mg
 • Kyselina citrónová/ glakozidy stevioulu- stevia 6%= 600 mg
 • MSM methylsulfonylmetan/ minerál 3%= 300 mg
 • Kyselina hyaluronová (hyaluronic acid 90%) 1%= 100 mg
 • BEUTY VITAMIN PREMIX 1% = 100mg
 • Prírodná aróma jahoda 1%= 100mg

** referenčná/ referenční výživová hodnota nie je definovaná % není definována

 

86 mg BEAUTY VITAMIN PREMIX obsahuje tieto vitamíny a minerály

Aktívna látka         min. obsah v 1 porcií            % ODD

Riboflavín B2                      0,70 mg                       50

Niacín B3                          8,0 mg                          50

Pantothenic acid             3,0 mg                          50

Biotín B7                          25,0                               50

Pyridoxine B6                   0,70 mg                       50

Vitamín C*                       40 mg                           50

Zinc                                    5, 0 mg                        50

Selenium                             27, 5                          50

Cooper                               0, 5 mg                       50

Lodine                                75                                50

 

Odporúčané dávkovanie:

Zalejte 2 odmerky vodou alebo iným nápojom. Produkt môžete pridať do vašej obľúbenej kaše, smoothie, pudingu a iných redších pokrmov.

Hmotnosť: 300g Porcie: 30

 

Upozornenie:

Výživový doplnok. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 stupňov Celzia, mimo dosahu detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Minimálna trvanlivosť do: znázornená na obale.


Kolagénové peptidy sú malé kúsky bielkovín zo živočíšneho kolagénu. Samotný kolagén je jedným z materiálov, ktoré tvoria chrupavky, kosti a kožu. Kolagénové peptidy vznikajú rozkladom celých kolagénových proteínov na menšie kúsky.

 

Biotín B7

Biotín je dôležitou súčasťou enzýmov v tele. Tieto enzýmy rozkladajú látky ako tuky a sacharidy. Nízka hladina biotínu sa zvyčajne identifikuje podľa symptómov, ktoré zahŕňajú rednutie vlasov, červené šupinaté vyrážky okolo očí, nosa a úst. Biotín sa bežne používa aj pri vypadávaní vlasov, lámavosti nechtov, no neexistujú žiadne dobré vedecké dôkazy na podporu tohto použitia.

 

Zinok

Zinok môže účinne znížiť zápal, posilniť imunitu, znížiť riziko chorôb súvisiacich s vekom, urýchliť hojenie rán a zlepšiť príznaky akné. Je potrebný pre zrážanlivosť krvi, funkciu štítnej žľazy a mnohé ďalšie. Hrá tiež kľúčovú úlohu pri udržiavaní zraku a môže mať účinky proti vírusom. Zinok je esenciálny stopový prvok bežne sa vyskytujúci v červenom mäse, hydine a rybách. V malých množstvách je potrebný pre ľudské zdravie a rast. Telo si nadbytočný zinok neukladá, preto ho musí prijímať zo stravy.

 

Niacín B3

Niacín, tiež známy ako vitamín B3. V skutočnosti ho na správne fungovanie potrebuje každá časť ľudského tela. Ako doplnok môže niacín okrem iných výhod pomôcť znížiť hladinu cholesterolu, zmierniť artritídu a zvýšiť funkciu mozgu. Nie je však vhodné užívať veľké dávky, kvôli vedľajším účinkom.

 

Riboflavín B2

Riboflavín je vitamín B2. Vo veľkej miere sa vyskytuje v potravinách rastlinného aj živočíšneho pôvodu vrátane mlieka, mäsa, vajec, orechov, obohatenej múky a zelenej zeleniny. Je potrebný pre správny vývoj pokožky, výstelky tráviaceho traktu, krvných buniek a funkcie mozgu. Ľudia najčastejšie používajú riboflavín na migrénu a na vysoké hladiny homocysteínu v krvi. Používa sa tiež na akné, svalové kŕče, ale neexistujú žiadne dobré vedecké dôkazy na podporu týchto iných použití.

 

Pantothenic acid           

Kyselina pantoténová je vitamín B5. Vo veľkej miere sa vyskytuje v rastlinách aj zvieratách vrátane mäsa, zeleniny, obilných zŕn, strukovín, vajec a mlieka. Kyselina pantoténová pomáha telu využívať sacharidy, bielkoviny a lipidy. Je tiež dôležitá pre udržanie zdravej pokožky. Vitamín B5 je dostupný ako kyselina D-pantoténová, ako aj dexpantenol a pantotenát vápenatý. Ľudia najčastejšie užívajú kyselinu pantoténovú pri doplnení jej nedostatku, ale neexistujú žiadne dobré vedecké dôkazy na podporu tohto použitia.

 

Pyridoxine B6

Všetky vitamíny B pomáhajú telu premieňať potravu (sacharidy) na palivo (glukózu), ktoré sa používa na výrobu energie. Tieto vitamíny skupiny B, často označované ako vitamíny B-komplex, tiež pomáhajú telu metabolizovať tuky a bielkoviny. Vitamíny B-komplexu sú potrebné pre zdravú pokožku, vlasy, oči a pečeň. Pomáhajú tiež správnemu fungovaniu nervového systému. Všetky vitamíny B sú rozpustné vo vode, čo znamená, že telo si ich neukladá. Je potrebný pre normálny vývoj a funkciu mozgu a pomáha telu vytvárať hormóny serotonín a norepinefrín, ktoré ovplyvňujú náladu, a melatonín, ktorý pomáha regulovať telesné hodiny.             

 

Vitamín C*   

Vitamín C je esenciálny vitamín, ktorý sa musí konzumovať v strave. Vitamín C je potrebný pre správny vývoj a fungovanie tela. Hrá dôležitú úlohu v imunitnej funkcii. Historicky sa vitamín C používal na prevenciu a liečbu skorbutu. Dnes ľudia najčastejšie používajú vitamín C na prevenciu a liečbu bežného prechladnutia. Používa sa tiež pri autizme, rakovine prsníka, srdcových chorobách a mnohých ďalších ochoreniach, ale neexistujú žiadne dobré vedecké dôkazy na podporu mnohých z týchto použití.                                           

 

Selenium  

Selén je esenciálny stopový minerál nachádzajúci sa v pôde, vode a niektorých potravinách. Je dôležitým faktorom v mnohých telesných procesoch. Selén zvyšuje antioxidačné účinky v tele. Ľudia bežne používajú selén na zníženie rizika vysokého krvného tlaku počas tehotenstva. Používa sa tiež pri rakovine prostaty, komplikáciách spôsobených statínovými liekmi, abnormálnych hladinách cholesterolu, katarakte atď., ale neexistujú žiadne dobré vedecké dôkazy na podporu väčšiny týchto použití.           

 

Zdroje:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: